Jestem daleki od hejtu, trollowania w Internecie, czy uprzykrzania życia innym. Z reguły staram się nie wypowiadać o polityce i o innych rzeczach, na które albo nie mam wpływu albo nie chce go mieć. Wierzę w siebie, swoją pracę, w swoje cele i w najbliższych. Biorę odpowiedzialność za swoje czyny i staram się tłumaczyć wszystkim, a także sobie, że jedyną osobą na świecie odpowiedzialną za Twój los jesteś Ty sam. Jesteś sobie kapitanem, sterem jak i okrętem. Ty i tylko Ty decydujesz o tym jak wygląda Twoje życie i jak będzie wyglądać ono w przyszłości. Jesteś architektem swojego życia jak i życia bliskich Ci osób. Tyle tematem wstępu, wiem że zabrzmiało to trochę jakby sprzedawał magiczne odkurzacze, garnki i perfumy no ale każdy ma swój sposób na życie (nie nie sprzedaje takich rzeczy!:) ).

WOŚP, a raczej WNOŚP – Wielka Nagonka Owsiaka w Ślepym Państwie

Wracając jednak do tematu… skąd w Nas tyle jadu? Skąd w politykach tyle hipokryzji? Tak w politykach, w mediach, w całym plastikowym pudle (tv) co roku to samo. Bo WOŚP jest złe, bo kradnie, bo Owsiak dzięki WOŚP ma rezydencje 500m2 z basenem, jacuzzi i gołymi babami i dorobił się na cierpieniu dzieci. Baaa… pewnie sam je najpierw krzywdzi, żeby później niczym Robin Hood spieszyć im z pomocą, albo jak strażak, który sam podkłada ogień, aby mieć co robić w pracy. Opanujcie się na chwile i pomyślcie…? Jedyne co przychodzi do głowy słysząc takie historie to jedno pytanie… A smoki też tam były? No kur…czę .. bez przesady!

WOŚP

Najlepsze jest to, że wypowiadają się najbardziej Ci, których problem nie dotyczy. Ja mam charakter raczej niewiernego Tomasza, nie widziałem to nie wierze. Ale tak się składa, że właśnie widziałem. W szpitalach jest pełno sprzętu z napisem WOŚP. Skąd to się wzięło? No raczej z księżyca nie spadło, a no i Państwo też nie dało. A czemu miało dać? Powinno… no tak uwielbiam słowo powinno jest prawie tak dobre jak wypada. Wypadają to zęby dzieciom, w dzieciństwie. A powinno to się czasem zamknąć gębę zanim się coś powie. Bo myślenie nie boli. A przynajmniej tak mi się wydaje. Ale jak już widzisz ten wpis jest moim odczuciem i moją refleksją na temat otaczającej mnie rzeczywistości. To moje zdanie i mój punkt widzenia.

Za kasę, którą sam dawałem, daje i będę dawał na WOŚP zrobiono wiele dobrego. Mówicie, że Owsiak się na tym dorobił? Nawet jeśli to prawda to co z tego? Skoro zebrał 20 mln na sprzęt dla potrzebujących to niech sobie weźmie z tego nawet 1,2,5 mln. Ale reszta zostaje! Kto inny zebrał taką kwotę i przekazał potrzebującym? Caritas? Hahaha… na Boga! albo w co tam sobie wierzysz. Tam dopiero są wałki. Ale nie o tym teraz mowa.

NON PROFIT NIE ZNACZY ZA DARMO

„Poza tym – myślicie, że da się utrzymać fundacje bez żadnych kosztów? Ten kto tak myśli prawdopodobnie jest baranem, który nie wie, że za wszystko – od bieżącej wody, przez telefony, internet po benzynę do służbowych samochodów, i same samochody też, i siedziby do pracy również – trzeba płacić. Szczęśliwie do baranów nie piszę, bo one nie korzystają z internetu, a w każdym razie nie powinny (nie mają jak zapłacić za niego, bo nie wiedzą, że istnieją pieniądze i to właśnie nimi się płaci). Ja wiem, że to taki nasz sport narodowy okładać się metaforą po komentarzach, za co przepraszam, ALE – raz jeszcze – zróbmy coś dobrego, pokażmy politykom – od prawej do lewej – że od WOŚPu wara.” – cytat z jednego z fajnych wpisów które znalazłem na Internetach i który zainspirował mnie do napisania tego wpisu, autora nie podam :)!

WOŚP finansowe iq

Jeśli kochasz siebie, swoje dzieci, swoją rodzinę, Boga (jakiekolwiek byś nie wyznawał – Jezus, Allah, Budda? A może jesteś z Kościoła Wyznawców Latającego Potwora Spaghetti) to wrzuć miedziaka do puszki. Kto wie, czy kiedyś Tobie ten sprzęt nie uratuje życia. Jesteś zagorzałym anty fanatykiem WOŚP? Cudownie ale w momencie, w którym będziesz potrzebował sprzętu i podjedzie do Ciebie ten z naklejką czerwonego serduszka. Czy również odrzucić pomoc i głośno krzykniesz J***ć Owsiaka i WOŚP? Nie sądzę.

Jesteś mały, duży, wysoki, niski, gruby, chudy, brzydki, ładny, biały, czarny, kolorowy? łysy, kudłaty, zdrowy, chory, masz dziecko? dwa? a może psa, czy rybki? Jeździsz maluchem, mercedesem, rowerem, a może latasz samolotem? Tańczysz, fruwasz, rapujesz, śpiewasz, nurkujesz, sprzedajesz, kupujesz, trollujesz, hejtujesz? Biegasz, Pływasz, Grypsujesz, Rolujesz? Rób co chcesz – jesteś równy. Masz swój mózg, swoje zdanie, podejmujesz własne decyzje. Super, że to robisz! Przemyśl co napisałem i…. możesz się zgadzać z tym lub nie ale… WRZUĆ DO PUSZKI BO WARTO:) WARTO POMAGAĆ I DAĆ KOMUŚ SZCZĘŚCIE. ŚWIATEŁKO NADZIEI, CZY CHOCIAŻBY SZANSE NA LEPSZE JUTRO.

WOŚP = POPIERAM!

M.

PS. Jak chcesz to przeczytaj podobny monolog z przed roku, tam też mnie poniosło 🙂 KLIKAJ TU