Witam, dziś wielki dzień!!! To już 23 rocznica akcji organizowanej przez Jerzego Owsiaka i jego sztab! Akcja prowadzona na coraz większą skalę jak zresztą zjawisko występującego przy tym hejtingu. Argumentów na tak za WOŚP nie trzeba wymieniać, ponieważ są oczywiste. Po prostu trzeba pomagać – a WOŚP jest świetną okazją, aby podarować innym uśmiech. Zwłaszcza, że akcja skierowana jest głównie dla dzieci, chorych i potrzebujących.

Hejting WOŚP

To co jako Polacy uwielbiamy to krytykować innych za swoje własne niepowodzenia. Po co przyczepiać się do tak pięknej idei jaką jest WOŚP? Najgorsze jest to, że z roku na rok fala krytyki wzrasta. Czy to zazdrość? kompleksy? A może po prostu czysta „Polskość”? Co z tego, że żona Owsiaka sama sobie wypłaca 9 tys zł pensji? Za przeproszeniem, czy to kurwa dużo przy tak ogromnej fundacji? Jak dla mnie to niech zarabia nawet 90 tysięcy, byle większość trafiała do potrzebujących. Czy to że pomaga innym, ma robić za darmo? Pewnie dla niektórych tak, najlepiej jakby poszła do pracy na kasie za 1500 zł, a w wolnym czasie niech prowadzi fundację, z której wszystkie pieniądze trafiają do potrzebujących. Ludzie ogarnijcie się… to ich praca. Jakby chcieli zarobić pieniądze dla siebie wykorzystaliby swoją popularność i medialny wizerunek. Brali by udział w reklamach, nakręciliby film, albo zrobili by coś innego.

5 najciekawszych artykułów z ostatniego miesiąca:

  • nowe plany na 2015r – FinansoweIQ
  • 9 sposobów na dochód pasywny
  • oszczędzanie, ile warta jest choinka?
  • sztuka podejmowania decyzji
  • darmowa pożyczka do 30 dni, okazja czy ściema?

Jak można psuć tak piękną idee?

To co mnie dzisiaj doprowadziło do białej gorączki to wypowiedź Pani posłanki PiS Krystyny Pawłowicz, że fundacja „robi ludziom pranie mózgów”. Z całym szacunkiem do Pani posłanki ale…

Czy ta „kobieta” powiedziała kiedyś coś mądrego? Czy ona sobą coś reprezentuje, czy tylko robi zamieszanie wokół swojej osoby?

Przypominam także, że Jerzy Owsiak w mediach nazwał swoich przeciwników wprost – HEJTERAMI, powołując się na raport, z którego wynika, że prawie 92 procent uzyskanych środków fundacja przeznacza na pomoc charytatywną. Ok. 8 proc. trafia na pokrycie kosztów administracyjnych. „Zbadano nasz ostatni bilans. News, który poszedł jest dla mnie zaskakujący, bo jest po prostu fantastyczny. Sprawdzono naszą skuteczność, która jest doskonała – powiedział Owsiak.

Nie siejmy nienawiści wokół WOŚP!

To piękna idea, idea w której każdy z Nas może pomóc. Nawet najdrobniejszy gest w postaci złotówki, w efekcie skali może uratować komuś życie. Kto wie, czy to nie będzie Twoje życie. Inwestycja 2, 5, 10 zł itp dzisiaj, może uratować Twoje życie. Mimo, że to nie jest bezinteresowne to wielu z Was może przekonać aby pomóc. Jeżeli nie pomagamy „dla innych”, pomóżmy sobie samym.

Nie masz pieniędzy, a chcesz pomóc? Tak stara śpiewka, a znasz zasadę, że albo szukamy rozwiązań albo szukamy wymówek?

Pomóż WOŚP za darmo!

Sposób zaczerpnięty z bloga Michała Szafrańskiego z www.jakoszczedzacpieniadze.pl

#MasterCardGrazWOSP

Rok temu MasterCard po raz pierwszy przeprowadził orkiestrową akcję na Twitterze. Za każdego twitterowicza, który w dniu finału WOŚP przesłał tweeta z hashtagiem #MasterCardGrazWOSP, MasterCard zobowiązał się przekazać 5 zł na konto fundacji.

Chociaż akcja sprawiała wrażenie kolejnego “łańcuszka Św. Antoniego”, to odpowiednio oznaczone tweety wysłały 13 053 osoby. Efekt? Przelew 65 265 zł ze strony MasterCard!

MasterCard w tegorocznym finale poszedł krok dalej. Nie tylko ponownie przeprowadzi akcję na Twitterze, ale także wyposażył 300 wolontariuszy z 20 miast w terminale umożliwiające zbieranie darowizn dokonywanych kartami – zarówno tradycyjnie, jak i poprzez transakcje zbliżeniowe. Oficjalne informacje prasowe znajdziecie na stronach WOŚP i MasterCard.

Jak w tym roku wziąć udział w akcji? To proste:

  • Trzeba mieć konto na Twitterze

  • Wystarczy wysłać jeden tweet wpisując w jego treść #MasterCardGrazWOSP – w dowolnym miejscu

  • Nie ma znaczenia czy wyślesz jeden czy wiele takich tweetów. MasterCard przekaże 5 zł za każdego użytkownika, który wyśle taki tweet. Raczej liczy się więc nie liczba a jakość – czyli zachęcanie kolejnych osób, by wysłały przynajmniej jeden tweet :) Dlatego tak szeroko i z wyprzedzeniem to komunikuję :)

  • Liczą się tzw. retweety – czyli jeśli ktoś poda dalej Waszego tweeta oznaczonego #MasterCardGrazWOSP nawet go nie modyfikując, to zostanie to zaliczone. Fair :)

 

SIEMA!