Niskie stopy procentowe nie rozpieszczają, ale bezpieczeństwo depozytów bankowych powoduje, ze lokaty w dalszym ciągu pozostają najczęściej wybieraną formą pomnażania oszczędności. Osoby poszukujące ponadprzeciętnego zysku, powinny zwrócić uwagę na ofertę tzw. lokat mobilnych.

Banki starając się nadążyć nad postępującymi zmianami, których motorem są oczekiwania klientów, a także silna konkurencja, prześcigają się w atrakcyjności proponowanych ofert. Jesteśmy świadkami nieustającej ewolucji od bankowości tradycyjnej, poprzez bankowość internetową, na bankowości mobilnej kończąc. Postępujące zmiany dają klientom zwiększoną wygodę w zarządzaniu finansami osobistymi, dla banków to z kolei niższe koszty działalności. Wobec powyższego naturalnym wydają się próby przeniesienia bankowości z oddziałów wprost do naszych telefonów.

Lokata mobilna – czyli oszczędności w ruchu

Lokata mobilna jako narzędzie pomnażania oszczędności, nie różni się niczym od standardowego depozytu terminowego. Najprościej rzecz ujmując bank otrzymuje od nas określoną kwotę pieniędzy, na ustalony z góry termin, a my oczekujemy zwrotu kapitału powiększonego o należne odsetki. Lokatę mobilną wyróżnia ułatwiona dostępność oraz minimum formalności. Nic prostszego – depozyt zakładamy korzystając z aplikacji zainstalowanej w naszym telefonie.

Sceptycy powiedzą, że bankowość internetowa pozwalała już na zdalne zakładanie lokat, bez konieczności wizyty w oddziale, jednak rozwiązania mobilne stawiają na inny aspekt zarządzania finansami użytkownika. Telefon, z pomocą którego wykonywać możemy poszczególne operacje, towarzyszy nam znacznie częściej niż komputer. Bezdyskusyjnie jest również bardziej poręczny. Dzięki temu nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z oferty banku podczas podroży autobusem czy stojąc w kolejce po zakupy.

najlepsze lokaty

Czy opłaca się być nowoczesnym?

Mobilny sposób oferowania lokat, który jest istotnie tańszy od rozwiązania tradycyjnego, powoduje że użytkownicy mogą spodziewać wyższego oprocentowania depozytu. Do niedawna zyskowność lokat mobilnych była znacznie wyższa niż lokat tradycyjnych, aktualnie warto każdorazowo weryfikować potencjalne warunki wkładu. Dzięki rozwiązaniu jakie oferuje porównywarka finansowa – Rankomat.pl, można w szybki i łatwy sposób ocenić, czy lokata spełnia nasze oczekiwania.

Dzisiejszy klient posiada określone wymagania, a najlepsze lokaty powinny w każdym aspekcie odpowiadać jego oczekiwaniom. Wybierając najkorzystniejszą ofertę, poza oprocentowaniem, zwróćmy uwagę na takie właściwości jak dopuszczalna kwota depozytu, jego okres, czy dostępność. Ostatecznie może się okazać, że wybrana lokata, nie jest ofertą skierowaną do nas. Przykładowo niektóre lokaty dostępne są wyłącznie dla nowych klientów banku, inne znacząco ograniczają maksymalną kwotę wkładu.

Bank w telefonie – oszczędność czasu i pieniędzy

W przeszłości zakładanie lokat wiązało się ze specyficznym rytuałem. Klient każdorazowo odwiedzał oddział banku, aby w obecności pracownika podpisać umowę, nierzadko przynosząc ze sobą torbę pełną banknotów. Z czasem zaczęto dostrzegać zalety bankowości internetowej – bezpieczeństwo, dostępność, oszczędność czasu i pieniędzy. Bankowość mobilna zdaje się być kolejnym krokiem usprawniającym relacje klienta z instytucją finansową.

Nie jest tajemnicą, że banki są żywo zainteresowane zachęcaniem klientów do rozwiązań mobilnych. Oszczędności uzyskane z wykorzystaniem tańszego kanału dystrybucji, przeznaczone mogą zostać na dodatkowe profity dla użytkowników. Starając się przekonać klientów do skorzystania z aplikacji mobilnych, banki kuszą udziałem w programach lojalnościowych, promocjach czy wyższym oprocentowaniem lokat.

Dla osób aktywnie zarządzających swoim kapitałem, lokaty mobilne są świetnym rozwiązaniem, pozwalającym na błyskawiczne lokowanie wolnych środków finansowych. Systematyczne deponowanie nawet drobnych kwot, z wykorzystaniem najkorzystniejszych na rynku ofert, jest kluczem do ponadprzeciętnych zysków. Wizja kusząca o tyle, że wszystko załatwimy, bujając się wygodnie w hamaku.