Wielu z nas zastanawia się nad zmianą swojego konta w banku. Jest to dobre podejście, ponieważ banki obecnie bardzo zabiegają o swoich klientów. Przykładem może być ING, który oferuje promocyjne warunki dla nowym klientów – szczegóły poniżej. Jest to propozycja szczególnie polecana dla studentów, dlaczego? konto oferuje przede wszystkich wiele udogodnień i wiąże się z małymi kosztami po spełnieniu kilku warunków. Zobacz jak to wygląda w skrócie.

ING konto Direct :

 • 0 zł za prowadzenie konta za wyjątkiem wpłaty i wypłaty gotówki oraz przelewu w oddziale banku
 • 0 zł za krajowe przelewy przez  internet w złotych  za wyjątkiem przelewów Express ELIXIR i SORBNET
 • 0 zł za kartę do konta Visa Zbliżeniowa, jeśli aktywnie z niej korzystasz *
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash w kraju
 • 0 zł za zastrzeżenie karty
 • dedykowane również osobom młodym (od 13 r. życia oraz dla studentów)
 • łatwy dostęp do pieniędzy w ponad 390 oddziałach i wszystkich bankomatach w całej Polsce
 • wygodne i bezpieczne zarzadzanie pieniędzmi bez wychodzenia z domu – całodobowy dostęp do konta i innych usług finansowych (przez internet i telefon)
 • Moja Karta ING – karta debetowa z indywidualnym wizerunkiem, gratka dla osób ceniących gadżety oraz detale, które zmieniają podejście do tradycyjnej bankowości.
 • Otwarte Konto Oszczędnościowe – możliwość wpłat i wypłat w dowolnej chwili bez utraty odsetek
 • limit zadłużenia w koncie do 6-krotności dochodu netto, w razie konieczności finansowania, od razu masz przelicznik kwoty.

ing

Bankowość internetowa ING konto Direct

Otwierając ING Konto Direct otrzymasz internetowy dostęp do rachunku, za pośrednictwem bankowości internetowej Moje ING. System przeszedł gruntowną przebudowę w 2016 roku i obecnie nie dość, że prezentuje się bardzo nowocześnie, to zyskał dużo jeśli chodzi o prostotę obsługi, przejrzystość i użyteczność. Na poniższych zrzutach ekranu możesz sprawdzić, czy przypadnie Ci do gustu.

ing konto direct 2 ing konto direct 1

Jak utworzyć ING konto Direct?

Do otwarcia rachunku przez internet potrzebujesz dowodu osobistego (nr dowodu, PESEL), numeru telefonu komórkowego i adresu e-mail. ING Bank zrezygnował z możliwości zawierania umów o otwarcie rachunku elektronicznie, przez przelew autoryzacyjny z innego banku. Składając wniosek przez internet otrzymasz kurierem dokumenty do podpisu.

zloz-wniosek

Zrzut ekranu 2017-04-04 o 14.15.59

Jak uniknąć opłat?

Konto będzie darmowe jeżeli spełnisz podstawowe warunki, takie jak wykonywanie transakcji samodzielnie przez Internet oraz wydasz kartą, (łącznie) min. 300 zł miesięcznie. Ten warunek nie trudno spełnić jeżeli płacisz zwykle plastikiem np. w sklepach, marketach, na stacjach.

Osoby pomiędzy 13 a 18 rokiem życia maja kartę za darmo bez dodatkowych warunków. Operacje wykonywane w oddziałach ING Banku Śląskiego warto potraktować jako płatne rozwiązanie awaryjne i korzystać z placówek tylko w sytuacji, gdy z jakiegoś powodu nie mamy dostępu do bankowości online w laptopie, smartfonie albo tablecie.

 • Miesięczna opłata za kartę:Miesięczna opłata za kartę Visa Zbliżeniowa wynosi 7 zł. Opłata jest pobierana, jeżeli brak transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 PLN (w przypadku posiadaczy Kont Direct w wieku 18-26 lat na kwotę 200 PLN) dokonanych kartami wydanymi użytkownikowi do jednego konta i rozliczonych przez bank w okresie miesiąca liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca. Kwota transakcji bezgotówkowych jest liczona łącznie dla dowolnej kombinacji kart Visa Zbliżeniowa, Debit MasterCard Zbliżeniowa, Mastercard w telefonie oraz Zbliżak Visa posiadanych przez danego użytkownika wydanych do jednego konta. W przypadku posiadaczy Kont Direct w wieku 13-18 lat opłata nie jest pobierana.
 • Wypłaty z bankomatów ING oraz Planet Cash są bezpłatne. Dla pozostałych bankomatów w Polsce darmowa jest pierwsza wypłata w miesiącu, pozostałe to koszt 2,50 zł.
 • Przelew do innego banku wykonany w oddziale banku: 9 zł (wykonuj przelewy za darmo przez Internet).
 • Wpłata lub wypłata gotówki w kasie banku: 9 zł – wpłacając gotówkę warto skorzystać z ponad 600 darmowych wpłatomatów ING; zaś wypłacając pamiętaj że masz za darmo sieć bankomatów w całej Polsce.

Warunki promocji

Aby otrzymać 100 zł:

 • Od 1 marca do 14 kwietnia 2017 r. otwórz przez internet konto osobiste (razem z otwartym kontem oszczędnościowym, jeśli jeszcze go nie masz).
 • Do 14 sierpnia 2017 r. zrób zakupy na łączną kwotę min. 1000 zł i zapłać za nie kartą debetową wydaną do Twojego konta lub BLIKIEM.

Aby otrzymać 120 zł, minimum 3 z tych transakcji musisz zrobić BLIKIEM.

Nagrodę wypłacimy do 15 września 2017 r. na Twoje Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim (otworzysz je razem z kontem osobistym).

Zapoznaj się z regulaminem i spełnij wszystkie warunki promocji.

zloz-wniosek

*Miesięczna opłata za kartę Visa Zbliżeniowa wynosi 7 zł. Opłata jest pobierana, jeżeli brak transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 PLN (w przypadku posiadaczy Kont Direct w wieku 18-26 lat na kwotę 200 PLN) dokonanych kartami wydanymi użytkownikowi do jednego konta i rozliczonych przez bank w okresie miesiąca liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca. Kwota transakcji bezgotówkowych jest liczona łącznie dla dowolnej kombinacji kart Visa Zbliżeniowa, Debit MasterCard Zbliżeniowa, Mastercard w telefonie oraz Zbliżak Visa posiadanych przez danego użytkownika wydanych do jednego konta. W przypadku posiadaczy Kont Direct w wieku 13-18 lat opłata nie jest pobierana.