Hej już od około tygodnia chodzi za mną chęć napisania wpisu na temat dochodu pasywnego. Skąd wzięła się we mnie ochota na taki akurat temat? Wiąże się to z tym, że od około tygodnia jestem przeziębiony. Człowiek w takich chwilach dopiero widzi, że co z tego że ma fajną pracę – skoro nie mogę jej wykonywać kiedy jestem chory. Przepraszam na wstępie bo wpis może nie mieć ładu i składu – tak jeszcze jestem chory, a na domiar złego nie śpię po nocach bo przeziębienie przeszło na mojego 2,5 rocznego malca.

kilka slow na temat dochodu pasywnego

Walka o życie…

Zejdźmy z tematu zmęczenia bo jak często wspominam na moim blogu panuje absolutny zakaz jęczenia i stękania. Jest jak jest, należy się cieszyć z małych rzeczy. Ja np. cieszę się, że nie rozłożyło mojej żony. Baa – twarda babka gdyby nie Ona byłoby krucho. Ja jak to każdy facet, który w okresie choroby WALCZY O ŻYCIE, mam przy tym również niezłe rozkminy. Tym razem zastanawiałem się nad sensem istnienia, sensem gonitwy za pieniądzem, a i wpadłem na temat dochodu pasywnego.

Czym jest dochód pasywny? Najprościej mówiąc jest to rodzaj dochodu, który mamy przy zerowym albo minimalnym zaangażowaniu czasowym. To moja definicja, ponieważ w Internetach możemy spotkać kilka. Co to właściwie znaczy? CO rozumiemy pod pojęciem dochodu pasywnego? Ja rozumiem to tak, że czy się stoi czy się leży … x zł się należy. Albo inaczej. Są to również dodatkowe profity, które czerpiemy z tytułu samego posiadania pieniędzy – np zyski z lokat, odsetki z obligacji itp.

Moje przykłady dochodu pasywnego

  • Wpływy z biznesu internetowego – Mx World. Nie będę się o tym rozpisywał bo to temat na kilka wpisów. Chcesz wiedzieć więcej – przeczytaj To
  • Zyski z lokat – zyski w postaci odsetek z lokat bankowych, funduszy inwestycyjnych, obligacji
  • Dywidendy z papierów wartościowych
  • Programy afiliacyjne – uwielbiam ten rodzaj zarabiania pieniędzy – wystarczy postawić stronę, zrobić dobre pozycjonowanie, czasem wysłać kilka maili, a dochody… rewelacja:)

Chciałbyś poczytać więcej na temat dochodu pasywnego? KILKAJ 🙂

A więc wiesz już jak definiować dochód pasywny, znasz mojego przykłady dochodu pasywnego. Chciałbym abyś podzielił się ze mną swoimi przykładami i przemyśleniami.

Na koniec wrzucam zajebisty tekst, polecam przeczytanie.

10 sposobow dochodu pasywnego

BŁOGOŚĆ

Od kilku miesięcy mam totalny brak weny, żyję w ciągłym biegu, z domu na autobus, do pracy i tak w kółko, w poniedziałek powtarzam sobie “Byle do piątku”, tak wygląda dorosłe życie większości osób, które spotykamy na ulicy i tych których znamy. A kto z nas robi coś co go satysfakcjonuje? Uśmiecha się na samą myśl o wstaniu do roboty? Tylko ludzie, którzy wprowadzają zmiany we własnym świecie. Czasem nie ma po co zbyt wiele żądać, bo okazuje się iż nie doceniamy tego co mamy obok, np. X ma zdrowie, kochającą rodzinę, dobrze płatną pracę, życzliwych przyjaciół a zaczyna mierzyć zbyt wysoko, marzy mu się bycie szefem, dom na Hawajach, rozdawanie autografów, sława, a czymże jest dobre życie? Każdy z nas ma inne perspektywy, wymagania. Można posiadać ambicje, mierzyć wysoko, ale które piętro i szczebel? Należy stanąć z boku i choć przez moment zobaczyć jak kręci się nasz świat, ktoś zostaje, odchodzi, lecz nie zmienia się jedno, glob nie staje. Nie zwraca się uwagi na szczegóły, choć to one zazwyczaj odgrywają największą rolę. Jak docenić to co mamy? Wystarczy postawić sobie zasadnicze pytanie, co mi co daje. Praca daje pieniądze na przeżycie, zdrowie daje siłę i witalność na każdy dzień, przyjaciele zapewniają rozrywkę, niszczą wewnętrzną pustkę, a co da mi dom na Hawajach? Ciekawe wakacje, zazdrość sąsiadów, dobry status na facebooku, spojrzenia ciekawskich. Autografy? Nie znasz tych ludzi, a oni cię kochają, image, wizerunek… i zaczyna się gonitwa za byciem kimś innym, nie zaczynasz żyć już tylko dla siebie i bliskich, lecz publiki, co nie zrobisz zmieszają cię, choć nigdy coś takiego nie miało miejsce, dobre uczynki idą w zapomnienie, byle by dogodzić. Bycie szefem da mi respekt współpracowników, więcej mamony, ale można to też nabyć oddając także szacunek drugiej osoby bez tego przypisu, a mamona to tylko rzecz, która jest, której niema. Dobre życie to to żywot na podstawie własnej ścieżki, podążanie nią w nie co troszeczkę większej skromności. Dziś stereotypy wytworzyły wytwór bogacza jako skąpca, zrzędę, marudę i totalnego egoistę. A czy każdy z nas mieszka w jednym worku? Tekst może brzmieć nie co paradoksalnie, ale usiłuję przekazać, iż jeśli masz mniej, bardziej to doceniasz, i tego faktu nikt nie obali, masz zbyt dużo roztrwaniasz to i nie oglądasz się. Zrozumiałam to, kiedy właśnie wpadłam w taką pułapkę, ale zatrzymałam się i przemyślałam sobie, tu jest coś nie tak, najgorsze było uczucie braku wyrzutów sumienia, mamy prawo do pewnych atrakcji, ale zbyt bardzo skupiamy się na tym co nie mamy, a nie tym co mamy. To jeden z większych problemów współczesności, gonimy się za przywilejami, modą, technologią, a gdzie w tym wszystkim jesteś ja, ty, drugi człowiek? Gdzie miejsce na zjedzenie w spokoju śniadania, podziwiania zachodu Słońca, spacer po północy na boso, zrozumienie dobrego słowa od sąsiadki.

Stań, otwórz okno, rozejrzyj się, przewietrz myśli i zmień co, jeśli tak czujesz!