Święta, święta i po świętach… przyszedł nowy Rok, nowe plany, marzenia i postanowienia  tym związane. Już na początek życzę każdemu, aby zrealizował swoje postanowienia na nowy Rok. Z moich osobistych postanowień stawiam ponownie na zdrowe odżywianie, powrót na siłownię po miesięcznej przerwie oraz 2-3 półmaratony. Co do celów zawodowych i finansowych to nie chce nikogo zanudzać, natomiast tabelki w excelu już są przygotowane. Rok 2014 trochę się rozjechał za sprawą zwiększonych wydatków, no ale… myślmy pozytywnie – jest co nadganiać. Myślę, że rok 2015 będzie przełomowy i nie tylko z osobistego punktu widzenia ale również z biznesowego. Kolejne projekty zyskują na znaczeniu. Start-up, w którym biorę udział – Invest Help rozwija się w najlepsze, a w tym roku potroimy liczbę klientów, w najgorszym wypadku! Jest o co walczyć bo perspektywy są na prawdę ciekawe.

5 najciekawszych artykułów z ostatniego miesiąca:

 • 9 sposobów na dochód pasywny
 • oszczędzanie, ile warta jest choinka?
 • oszczędzanie, fundusz inwestycyjny czy lokata?
 • sztuka podejmowania decyzji
 • darmowa pożyczka do 30 dni, okazja czy ściema?

Logo_finansoweiqBlog o oszczędzaniu Finansowe IQ – plany na 2015r.

 • Pisanie 1-2 wpisów tygodniowo
 • Liczba unikalnych użytkowników na poziomie 50.000
 • uruchomienie 2-miesięcznika na temat oszczędzania przy współpracy  blogerami i serwisami finansowymi (jest już kilka osób chętnych)
 • Liczba osób zapisanych do newslettera na poziomie 3000 osób
 • Napisanie 2 ebooków na temat inteligencji finansowej, oszczędzania i inwestowania
 • Nawiązanie współpracy z partnerami promującymi magazyn.

2-Miesięcznik o oszczędzaniu

Koncepcja jest prosta. Chciałbym przy współpracy z blogerami z innych serwisów stworzyć e-wydanie magazynu na temat oszczędzania, inwestowania, inteligencji finansowej oraz drodze do niezależności. Koncepcja zakłada, że magazyn będzie miał ok 30/40 stron. 2 miesięcznik jest na razie założeniem, ale pewnie w tym roku nie uda się zrobić z niego miesięcznika. Chociaż w długim terminie wydawanie miesięcznika wydaje się osiągalne.

Już na tym etapie chciałbym zaprosić do współpracy wszystkich autorów ciekawych tekstów finansowych chcących wziąć udział w tym projekcie!

Jeżeli jesteś zainteresowany napisz na kontakt@finansoweiq.pl

lub zostaw wiadomość prywatną na FB

🙂

Szczegóły wkrótce – start projektu tj. 1 materiał chciałbym udostępnić już w marcu!

Ebook – inteligencja finansowa

Pierwszy z moich ebooków to połączenie mojej historii związanej z inwestowaniem i oszczędzaniem z przykładami z życia. Mam sporo wiedzy i doświadczeń do przekazania i mam nadzieję, że każdy spragniony wiedzy skorzysta z tej propozycji. W głowie mam milion tematów na wpisy i jeszcze więcej pomysłów. Na razie przelewam wszystko na papier, tworzę koncepcje i ogólny szablon. Publikacja będzie miała ok. 100 stron, chyba, że nie będę mógł oderwać się od pisania i wyjdzie więcej ale na razie nie chce tworzyć ogromnych molochów. Publikacja będzie pisania prostym językiem dla zwykłego Kowalskiego. Takie książki uwielbiam samemu czytać, dlatego nie wyobrażam sobie, żeby moja publikacja była inna.

na razie to zalążek planów, postaram się opisywać na jakim etapie co się znajduję, ale na razie lecę do planowania terminów w excelu i zapisywania kolejnych kartek w kalendarzu, tak aby nadać termin realizacji swoim planom.

Pamiętajcie, że marzenie bez terminu realizacji zawsze pozostanie marzeniem. Jeżeli czegoś chcesz, znajdziesz sposób, a nie wymówkę.

A dla wszystkich z Was spóźnione ale szczere życzenia szczęśliwego nowego roku, życzę Wam przede wszystkim zdrowia, wszystko inne sobie sami kupicie :)!