Witam wszystkich 🙂

Dziś przeglądałem Internet i trafiłem na wydawnictwo Rich Dad (Bogaty Ojciec) – czyli twórczość Roberta Kiyosakiego. Chyba najbardziej rozpoznawalna postać jeżeli chodzi o inteligencję finansową. Osobiście przeczytałem kilka jego książek i uważam je za świetny motywator, zawierający dużo umiejętności miękkich, które można przełożyć i wykorzystać na swój sposób.

Robert Kiyosaki jest autorem książki Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec – światowego bestsellera, i najpopularniejszej na rynku pozycji o pieniądzach. Kiyosaki jest inwestorem, przedsiębiorcą i nauczycielem, a jego poglądy na temat pieniędzy są sprzeczne z powszechnie panującymi opiniami. Podważył on i zmienił to, w jaki sposób myślą o pieniądzach dziesiątki milionów ludzi na świecie. Zanegował sens „starych” rad typu: znajdź dobrą pracę, ciężko pracuj, oszczędzaj pieniądze, spłać długi, inwestuj długoterminowo i dywersyfikuj.

Przechwytywanie

Osobiście uważam Roberta Kiyosakiego za świetnego coach’a, mówce i przedsiębiorce, ponieważ jest marką sam w sobie i wiele osób kojarzy go z książką Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec. Moja droga do finansowej wolności i pierwsza lektura związana z finansami to właśnie ta książka. Sam od niej zaczynałem i jestem dumny z tego gdzie teraz jestem, ponieważ zawdzięczam jej bardzo dużo. Fascynacja finansami, temat inteligencji finansowej, czy rentierstwo jest czymś do czego sam dążę.

Przeglądając treści w Internecie znalazłem darmowy ebook, w którym opisane są finansowe przekręty, powszechnie uznawane za dobre rady. Jak poprzednio napisałem z częścią z nich się zgadzam, z częścią nie – ale treść ebooka na pewno jest warta  uwagi.

Spis treści:

  • Wstęp
  • 1 Przekręt – Wyższe Wykształcenie 
  • 2 Przekręt – Znajdź Pracę
  • 3 Przekręt – Pracuj Ciężko
  • 4 Przekręt – Żyj Skromnie
  • 5 Przekręt – Oszczędzaj Pieniądze
  • 6 Przekręt – Twój Dom Należy Do Aktywów
  • 7 Przekręt – Spłać Zadłużenie
  • 8 Przekręt – Inwestuj Długoterminowo i Dywersyfikuj
  • Podsumowanie

To zaledwie 30 stron, a zmienia sposób patrzenia na niektóre kwestie. Właśnie zastanawiam się ile lat temu miałem pierwszy raz w ręku książkę Bogatego Ojca , 10 lat temu? Nie ważne – część z tych rad jest ponadczasowych, a człowiek dopiero dostrzega je z perspektywy czasu. Najgorzej dojść do wniosków, że przez te 10 lat nic się nie zmieniło 🙂 Wtedy dostajemy dodatkowego kopa! i wiemy, że to co robimy nie działa i trzeba zmienić totalnie podejście 🙂

http://www.bogatyojciec.pl/ 

Kończę wpis, a was zapraszam do krótkiej lektury – po prostu warto 🙂 Jeżeli ktoś nie lubi twórczości Kiyosakiego to i tak dobrze jest przeczytać 25 stron, aby nabrać trochę motywacji i spojrzeć na pewne kwestie z innej perspektywy.

Do usłyszenia!:)