Witam,

Dziś postanowiłem opisać jeden ze sposobów na zarabianie pieniędzy, a raczej ich pomnażanie. Podczas gdy banku kuszą nas lokatami na poziomie 4-5% w Internecie aż roi się od okazji na zarobienie większych pieniędzy. Dziś postanowiłem opisać nową platformę pożyczek społecznościowych jaką jest Lendico. Portal zapewnia na swojej stronie o wysokim bezpieczeństwie pożyczek zarówno dla pożyczkobiorców, jak również pożyczkodawców.

Przechwytywanie

Czym jest Lendico?

Przyjrzyjmy się bliżej czym jest Lendico. Poniżej cytat ze strony:

Nowy sposób inwestowania i brania pożyczek

Lendico to platforma, która bezpośrednio łączy pożyczkobiorców i inwestorów. Dzięki temu, że nie posiada drogich oddziałów i działa tylko przez Internet, nie ponosi wysokich kosztów funkcjonowania, a powstałe w ten sposób oszczędności trafiają bezpośrednio do użytkowników – w postaci niższych rat dla pożyczkobiorców i wysokich zysków dla inwestorów.

Lendico umożliwia inwestowanie w ludzi i ich indywidualne pomysły, a pożyczkobiorcom daje szanse na realizację marzeń, dzięki niezbędnemu wsparciu finansowemu. Platforma Lendico bezpośrednio łączy obie strony i odpowiada na ich potrzeby. Pożyczkobiorcy nie chcą wydawać zarobionych przez siebie pieniędzy na zbyt wysokie raty pożyczek. Inwestorom natomiast zależy na wysokiej stopie zwrotu z zainwestowanego kapitału.

Inwestycje w pożyczki społecznościowe zaliczyć możemy do alternatywnych metod pomnażania kapitału. Zyski, którymi kusi Lendico są duże, jednak to, o czym nie można zapominać to sprawa dywersyfikacji. Osobiście uważam, że zaangażowanie kapitału w inwestycje alternatywne nie powinno przekroczyć progu 20% naszych oszczędności. Zyski, którymi chwali się Landico, dochodzą nawet do 14,52%. Oczywiście należy mieć świadomość tego, że inwestowanie w pożyczki społecznościowe wiąże się z dużym ryzykiem. Przyjrzyjmy się jaki jest stosunek zysku do ryzyka, przy 5 klasach ryzyka, którymi Lendico szacuje swoich pożyczkobiorców.

Zyski, a ryzyko inwestycji

Przechwytywanie

Należy zauważyć, że przy maksymalnym zysku – 14,52% prawdopodobieństwo straty wynosi 11,99%. Samo Lendico chce się pozycjonować jako bezpieczny sposób na zarabianie pieniędzy przy użyciu pożyczek społecznościowych.  Serwis chce być bezpieczniejszą alternatywą dla stron takich jak Kokos, Zakra czy Finansowo. Jak Lendico zamierza się wyróżnić na tle konkurencji? Przede wszystkim dokładną weryfikacją potencjalnego pożyczkobiorcy w bazach takich jak KRD czy BIG Info Monitor. Czyli osoby, ze złą przeszłością kredytową, nie opłacające rachunków, czy faktur staną się niewiarygodne w oczach Lendico i nie będą mogły wystawić swojej oferty pożyczkowej.

Na czym zarabia Lendico?

Przechwytywanie

Opłata manipulacyjna wynosi 1% całkowitej kwoty, która wpływa na Twój rachunek z tytułu inwestycji. Mówiąc prościej, potrącamy automatycznie 1% od każdej raty, którą dostajesz na swój rachunek bankowy od pożyczkobiorcy. Opłata ta zmniejsza roczny zysk netto inwestorów o ok. 0,70% w przypadku pożyczek na okres 36 miesięcy i o ok. 0,45% w przypadku pożyczek na okres 60 miesięcy.

Jak działa Lendico?

Model udzielania pożyczki przez Lendico można opisać w czterech krokach:

  1. Pożyczkobiorca wnioskuje o pożyczkę – nawet do 50.000 zł
  2. Lendico dokonuje weryfikacji pożyczkobiorcy w bazach
  3. Zweryfikowany pożyczkobiorca powiadamiany jest o wysokości raty wynikającej z obliczonego ryzyka
  4. Inwestorzy widząc ofertę dokonują decyzji o inwestycji na podstawie danych takich jak dochód czy historia kredytowa.

 

Ile obecnie jest projektów w Lendico?

Przechwytywanie

Stan na 30-08-2014r – 23 projekty pożyczkowe.

Podsumowanie

Lendico jest platformą pożyczek społecznościowych, która kładzie ogromny nacisk na bezpieczeństwo pieniędzy inwestorów. Dzięki dokładnej weryfikacji minimalizujemy ryzyko utraty kapitału. Osobiście uważam to za dobrą alternatywę dla pomnażania pieniędzy, jednak osobiście zacznę inwestować pieniądze dopiero jeżeli liczba projektów pożyczkowych przekroczy ilość 50 sztuk – na razie będę obserwował rozwój serwisu. Uważam, że 23 pożyczki to trochę mało na dobrą dywersyfikację powierzonych pieniędzy. Jednak każdy z Was musi odpowiedzieć na pytanie, czy chciałby się w coś takiego zaangażować i czy stosunek zysku do ryzyka jest dla niego odpowiedni